25 Mart 2016 Cuma

Büyülü Bir An İçin-Yorum


 Leydilerin Amatör Dedektiflik Kulübü'yle tanışın: Geleneklerin dışında dört kadın, leydilere uygun olmayan yollarla dedektiflik yapıp ilginç bir şekilde suçları çözmeye çalışıyorlar. Ancak iş kendi kalplerine geldiğinde ipuçlarını
bir türlü bulamıyorlar…

 Bağımsız bir kadın olmaya çalışan Meg Piddington bir akşam babasının fabrikasındaki bir depoda çekici ve baştan çıkarıcı Gareth Mandeville ile kazara kilitli kalır. O gece fabrikada alçakça işlenen bir suç Gareth'in üstüne kalır ve onun masum olduğunu kanıtlayacak tek kişi Meg'dir. Eğer Meg suçun işlendiği saatte Gareth'le bir depoda yalnız olduğunu itiraf ederse, itibarı sonsuza dek zedelenecek ve Gareth'in onunla evlenmesi gerekecektir. Ancak Gareth evlenmektense, hapiste yatmayı tercih eden biridir.

 Sonunda Meg'e Gareth'in suçsuz olduğunu ispat etmek için tek bir yol kalır: Leydilerin Amatör Dedektiflik Kulübü. Meg ve arkadaşları suçu kimin işlediğini bulmaya çalışırken başka suçlara da rastlarlar ve işler iyice karmaşık hale gelir. Tüm bunlar olurken Gareth ve Meg birbirlerine giderek yaklaşırlar. Meg, vücuduna keyifli ürpertiler yollayan bu adama âşık olmamak için dirense de, içten içe onun kalbini kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

*******************************************************

 Ne yazık ki "Leydilerin Amatör Dedektiflik Kulübü" serisinin 2. kitabı olan Büyülü Bir An İçin, fazla beğendiğim bir kitap olmadı. Bunun en büyük sebebi kitaptaki çifte ısınamamış olmamdır.

 Önceki kitaptaki Meg ile bu kitaptaki Meg arasında dağlar kadar fark var. Önceki kitapta Meg'in davranışlarında hafif bir pervasızlık görülüyordu. Bu kitaptaki Meg'de o pervasızlık bir yerde bile gözükmedi.  Ne kadar Gareth'a yardımcı olmak için çaba harcasa da düşündüğümden daha durgun bir karakterdi. Bazı yerlerde de bana Amelia'yı hatırlattı.

 Gareth'a da ayrı bir sinir oldum. Kitap boyunca çok fazla ikilem yaşadı. Meg'ten uzak duracağım dese de Meg'i gördüğü ilk an hemen kızın dudaklarına yapışıyor. Veya bu araştırmayı durduracağım dese de iki dakika sonra kendisi daha fazla araştırmaya katılıyor.

 Ben "Herhalde kitapta bir cinayet işlendi, suç da Gareth'a kaldı." diye düşünmüştüm. Fakat tahminimden çok alakasız ve aşırı sıkıcı bir dava çözümü ile karşı karşıya kaldım.

 Puanım: 3/5

2 yorum:

  1. bana ne sen öyle dediysen okumam ben de ...
    Zaten kapak hoş değil, sevmedim

    YanıtlaSil
  2. Kapak benim de gözüme çok itici geldi :(. Ama yazarın yazdıkları bir nevi rahatlatıyor beni, o yüzden okumayı seviyorum :).

    YanıtlaSil